Stratejik İş Birliği ve Eğitim Sponsoru: SEYEV

SEYEV ile İş Birliğimiz:

“100 Kadın ile Yüz Yüze” projesi, kadınların iş hayatında ve sosyal hayatta güçlenmelerini desteklemek için SEYEV (Seda Yekeler Eğitim Vakfı) ile stratejik bir iş birliği gerçekleştirmiştir. Bu iş birliği kapsamında, projemize katılan 18-25 yaş arası 30 kadına İngilizce dil eğitim bursu verilecektir.Bu eğitim bursları, kadınlarımızın uluslararası iş dünyasında rekabet güçlerini artırarak kariyer fırsatlarını genişletmelerine olanak sağlayacaktır.

İngilizce Eğitim Sponsoru: SEYEV

SEYEV, projemizde ‘Stratejik İş Birliği ve Eğitim Sponsoru’ olarak, kadınlarımızın uluslararası platformlarda daha etkin rol alabilmeleri için gereken İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlamaktadır. Dil eğitimi, kadınlarımızın kariyer hedeflerine ulaşmalarında kritik bir adım olarak görülmekte ve bu eğitimle, iş arama süreçlerinde daha fazla fırsat yaratılması hedeflenmektedir.

İngilizce Eğitim Programının Detayları:

Hedef Grup: Proje kapsamında, 18-25 yaş arası 30 kadına yönelik özel olarak tasarlanmış bir İngilizce dil eğitimi programı sunulacaktır.

Eğitim Süresi ve Formatı: Eğitimler, SEYEV tarafından planlanacak, SEYEV tarafından sağlanan profesyonel eğitmenler eşliğinde online gerçekleştirilecektir.

Eğitim İçeriği: Program, katılımcıların temel İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra, iş hayatında kullanacakları mesleki İngilizceye odaklanacaktır.

Katılımcı Seçimi: Projeye katılmak için başvuran kadınlar arasından, belirlenen kriterlere göre seçim yapılacak ve dil eğitimi alacak 30 kadın belirlenecektir.

Başarı Değerlendirmesi: Eğitim sonunda katılımcıların gelişimleri, öncesinde ve sonrasında yapılan değerlendirmelerle ölçülecek ve başarılı olanlara SEYEV tarafından sertifika verilecektir.

SEYEV ile İş Birliğimizin Amacı:

Bu stratejik iş birliği ve eğitim sponsorluğu ile amacımız, kadınlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak, onları uluslararası kariyer fırsatlarına daha hazır hale getirmek ve iş hayatında daha güçlü bir konuma taşımaktır. SEYEV ile birlikte, kadınlarımızın geleceğine yatırım yaparak, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların ekonomik güçlenmesi yolunda önemli adımlar atmaktayız.

SEYEV Kimdir?

SEYEV yola çıktığı ilk günden beri, çocuklarımızın boş vakitlerini doğru değerlendirmesinin önemine ve yabancı dil eğitiminin erken yaşlarda başlaması gerektiğine dikkat çekerek, hem ulusal hem de uluslararası alanda eğitimin güçlendirilmesi için çalışıyor. Yabancı dilde eğitim eşitliğine inanıyor, dünyaya yeni kapılar açmak isteyen ancak gerekli koşullara sahip olmayanları yardımseverlerle buluşturuyor.

Kurucusu Seda Yekeler

Dil bilimci, yabancı dil ediniminde dijital dönüşüm uzmanı, yazar, eğitimci, konuşmacı ve Filantropist olan Seda Yekeler 1982 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde İngilizce – Fransızca – Türkçe Mütercim Tercümanlık eğitimi aldıktan sonra, Fransa’da Hukuk Fransızcası ve İngiltere’de Hukuk İngilizcesi eğitimlerini tamamlayıp Ankara Barosunda bir süre Hukuk İngilizcesi eğitimleri verdikten sonra 2007 yılında Seda Yekeler Language and Culture Academy markasını kurarak 19 yılda binlerce öğrenciye yabancı dil edindirdi. Seda Yekeler, hayırsever bir eğitimci olarak yabancı dil edinim imkanına erişemeyen çocuklara yabancı dil edindirmenin geniş çaplı bir destekçisidir. İngilizce ve Fransızca olmak üzere çok sayıda yabancı dil yayını, kitabı ve çevirisi bulunmaktadır ve SEN DE KONUŞABİLİRSİN adlı son kitabı “Yılın Eğitim Kitabı” (2021) seçilmiştir. Aynı zamanda, eğitim konusunda kendi ülkelerinde fark yaratan 100 eğitimciden biri olarak Amerika’da ödüllendirilmiştir. Türkiye’de yabancı dil edinimine ve dolayısıyla da kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak ve bireyleri dil edinip, dünyaya açarak hayatında fark yaratmak, ilkokuldan üniversiteye kadar her bir bireye eğitimde fırsat eşitliği tanıyarak çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetimizin temel ilkelerine sahip, dil bilen, okuyan okutan, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla 2010 yılında Türkiye’nin tek yabancı dil vakfı olan SEYEV’i kurmuştur. SEYEV bugüne kadar 11.045 çocuğa burs vermiştir. 176 kütüphane kurmuştur, 16 dil laboratuvarı açmıştır.Yekeler, aynı zamanda yapay zeka kullanarak dijital dil sistemleri geliştirmek için çalışan bir yatırım ve kuluçka şirketi olan Seda Yekeler Language and Culture Company’nin de kurucusu ve “Dil Mühendisliği”nin mimarıdır. Kişiye özel bir yöntemle, dilin kültürüyle birlikte edinilmesi amaçlanan Akademi’de, bugün de “dil edinmeye” istekli olanlar ağırlanmaya devam etmektedir.Yekeler, yıllardır sadece ders olarak önümüze konulan yabancı dilin öğrenilmesi gereken bir unsur değil, edinilmesi gereken bir unsur olduğuna ve dünyaya açılmamıza büyük katkı sağladığına inanmaktadır. Bu konudaki çalışmaları sonucunda YEK Metot sistemi ile İngilizce ve Fransızca akademik eğitim vermektedir. SEYEV’in kurucu başkanı olarak, Türkiye’nin yabancı dil edinimi konusunda ciddi bir reform yapması gerektiğine inanmakta ve insanlarımızı “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” sorunundan kurtarmak için yaptığı çalışmalarla hem yabancı dil öğretmenlerine hem de iş dünyasına yönelik kurs ve seminerler düzenlemeye devam etmektedir. KAGİDER Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyesidir.

Misyonu

Türkiye’de yabancı dil edinimine katkıda bulunarak ülkemizin kültürel ve toplumsal gelişime destek olmak, bireylerin dil becerilerini geliştirip çağdaş ve evrensel değerler ile dünyaya açılmalarını sağlamaktır. İlkokuldan üniversiteye kadar her bireye, eğitimde eşit fırsatlar tanıyarak Cumhuriyetimizin temel ilkelerine sahip, dil bilen, okuyan-okutan, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır.

Projeleri

ABB-SEYEV İş Birliği ile Dil-Mer Yabancı Dil Eğitim Merkezi Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile iş birliği yapılarak, Ankara – Çankaya bölgesinde bulunan Gökkuşağı Kamu Pazarı alanında kurulan dil eğitim merkezi, sosyal destek alan ailelerin çocukları başta olmak üzere 15-25 yaş arası gençlere ücretsiz olarak yabancı dil edindirmeyi amaçlamıştır. Bu proje, yabancı dilin edinilen bir unsur olduğunu vurgulayarak eğitimde fırsat eşitliğini savunmaktadır ve Ankaralı gençlere YEK Metot tekniği ile dil edinirken aynı zamanda eğlenme ve sosyalleşme fırsatı sunmaktadır.

Proje hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kesikköprü İngilizce Dil Köyü Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Seda Yekeler Eğitim Vakfı’nın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ortaklaşa düzenlemiş olduğu Kesikköprü İngilizce Dil Köyü Projesi, 25 Temmuz-3 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen ücretsiz yaz kampında,12-16 yaş arası 900 öğrenciyi ağırladı. Öğrenciler bu süreçte yüzme ve çeşitli sportif aktiviteleri yaparak eğlendiler ve uzman yabancı eğitmenlerimiz eşliğinde yabancı dil edinimlerini geliştirdiler.

Proje hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Seyev Şanlıurfa’da

SEYEV Yönetim Kurulu Başkanı Seda Yekeler ve ekibi Şanlıurfa’da Kavurga İlkokulu, Küneftar İlkokulu, Altınsu İlk/Ortaokulu, Yaban İlkokulu ve Aslan Baba İmam Hatip Okulu’na ziyaretler gerçekleştirdi. GENTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kahraman’ın okullara sağlamış olduğu mobilya desteği ve SEYEV’in kitap desteği ile Ahmet Kahraman Kütüphanesi ve Biruni Kütüphanesi kuruldu. Öğrencilerin ders aralarında kitap okuyabileceği, dinleneceği bir alan olması için gölgelik yapıldı ve ağır kış şartları nedeniyle öğrencilerin ısınabilmesi adına ısıtma desteği sağladı.

Proje hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Cumhuriyetin Çocukları Online İngilizce Eğitim Burs Programı

SEYEV’e göre Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek, eğitim ve bilgiye olan bağlılıklarını sürdüren, akademik başarısı yüksek, dünyayı dünya diliyle takip edebilen, ahlaki ve estetik değerlere sahip, kendi bilgi ve yeteneklerini kullanabilen, ömür boyu öğrenmeye önem veren ve dünyaya karşı sorumluluk sahibi olan herkes Cumhuriyetin çocuğudur. Bu anlayışla yola çıkan SEYEV; dünyayı, dünyanın konuştuğu dil ile takip edebilmek amacıyla akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen 100.000 dünya vatandaşı yetiştirmek için “Cumhuriyetin Çocukları Online İngilizce Eğitim Burs Programı”nı hayata geçirdi.

Cumhuriyetin Çocukları Online İngilizce Eğitim Burs Programı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 7-25 yaş aralığında tam zamanlı öğrenci olan kişilere yöneliktir. Başvurular her yıl Ocak ve Eylül ayında alınır ve belirli kurallara tabidir.

Burs programı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayınız.

Sen destek ol

#DünyalarOnunOlsun

SEYEV, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak bağışçılarından topladığı destek ile  Türkiye’nin dört bir yanından, akranlarıyla eşit imkanlara sahip olmayan 7-25 yaş arası öğrencilerin yabancı dil eğitiminde eşit imkanlara ulaşması için çalışıyor. Cumhuriyetin Çocukları Online İngilizce Burs Programına destek olarak daha fazla çocuğa ulaşılmasına yardım edebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayınız.

SEYEV Web Sitesi:

www.seyev.org

SEYEV Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: https://www.instagram.com/sedayekeleregitimvakfi/

Twitter: https://twitter.com/SEYEV_

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/seyev/?viewAsMember=true

Facebook: https://www.facebook.com/SedaYekelerEgitimVakfi

YouTube: https://www.youtube.com/@SedaYekelerEgitimVakfi